Zəlzədən sonrakı ilk saatlarda Ağsu, Fizuli, İmişli, Şirvan və Beyləqan rayonlarından AZSIĞORTA şirkətinə artıq 17 müraciət daxil olub.
Daxil olmağa davam edən müraciətlərə operativ reaksiya göstərmək və ən qısa zamanda zərərləri qiymətləndirmək məqsədilə, AZSIĞORTA zəlzələ nəticələri ilə iş üzrə operativ qərargah açmışdır. Həmçinin, müraciətlər *6565 nömrəsi ilə qəbul edilir.
“Bütün müraciətlərə ən qısa zamanda baxılacaq. Biz çalışırıq bu cür hadisələrə vaxtında reaksiya verək və tənzimləmə prosesin tezləşdirilməsi üçün operativ qrup təşkil etmişik. Bizim üçün bu ilk belə təcrübə deyil – keçən il Şəkidə baş vermiş zəlzələ vaxtı biz eyni addımlar atmışdıq” deyə AZSIĞORTA şirkətinin Direktorlar Şurasının sədri Aleksandr Kananadze bildirmişdir.
Xatırladaq ki, bu gün səhər saatlarında İmişli rayonunda zəlzələ qeyd olunmuşdur. Respublika Seysmoloji Xidmət Mərkəzinin məlumatına görə, zəlzələnin maqnitudası 5,6 bal təşkil etmişdir.

За первые несколько часов после землетрясения в компанию AZSIĞORTA уже поступило 17 обращений от жителей близлежащих районов – Агсу, Физули, Имишли, Ширвана и Бейлагана.
Чтобы оперативно реагировать на обращения, которые продолжают поступать и в кратчайшее время провести оценку ущербов, AZSIĞORTA развернула оперативный штаб реагирования на местах. Для заявления убытка также можно обращаться по номеру *6565.
Как заявил Председатель Совета Директоров AZSIĞORTA Александр Кананадзе:
«Все убытки будут рассмотрены в кратчайшее время. Мы стараемся оперативно реагировать на подобные массовые стихийные бедствия, и создаем группу для ускорения процесса урегулирования и получения возмещения пострадавшим. Для нас это не первая подобная практика – аналогично мы действовали во время прошлогоднего землетрясения в Шеки».
Напомним, что сегодня в утренние часы на территории Имишлинского района было зафиксировано землетрясение. Согласно сообщению Республиканского сейсмологического центра, магнитуда землетрясение составила 5,6 баллов.