Operativ qərargahın bir həftəlik nəticələri bəlli oldu
Zəlzələ günündən ötən 7 gün ərzində AZSIĞORTA artıq 37 sığorta ödənişi həyata keçirib. İlk 5 ödəniş isə zəlzələdən 3 gün sonra edilmişdir. 37 ödənişdən 21-i Daşınmaz Əmlakın İcbari Sığortrası üzrə, 16-sı isə könüllü növlər üzrə edilib. Bu istiqamətdə iş davam etdirilir.
Xatırladaq ki, fevralın 5-dən 6-na keçən gecə Pirqulu stansiyasından 7 km cənubda zəlzələ qeyd alınmışdır. Respublika Seysmoloji Xidmət Mərkəzinin məlumatına görə, zəlzələnin maqnitudası 5 bala yaxın olub. Müraciətlərə operativ reaksiya göstərmək və ən qısa zamanda zərərləri qiymətləndirmək məqsədilə, AZSIĞORTA fevralın 7-də bu ərazidə operativ qərargah qurmuşdur. İlk gün ərzində 30-dan çox müraciət daxil olmuşdur, daha sonra isə müraciətlərin sayı 70-ə çatmışdır.

Подведены итоги первой недели работы оперативного штаба реагирования в Шамахе
По прошествии 7 дней с момента землетрясения AZSIĞORTA произвела 37 выплат, причем первые 5 выплат были сделаны уже на 3-й день. 21 из 37 оплат относятся к Обязательному Страхованию Недвижимого Имущество, а оставшиеся 16 к добровольным видам. Работа в этом направление продолжается.
Напомним, что в ночь c 5-го на 6-го февраля в 7 км к югу от станции Пиркули было зафиксировано землетрясение. Согласно сообщению Республиканского Сейсмологического Центра, магнитуда землетрясение составила почти 5 баллов. Чтобы оперативно реагировать на обращения и в кратчайшее время провести оценку ущербов, AZSIĞORTA 7 февраля развернула оперативный штаб реагирования на местах. В первый же день поступило более 30 обращений, а позднее их количество достигло 70.