Operativ qərargahın yekun nəticələri bəlli oldu
Şamaxıda yaradılan operativ qərargah işini yekunlaşdırıb. Zəlzələ günündən etibarən 70 müraciət daxil olmuşdur. Nəticədə 48 sığorta ödənişi həyata keçirilib. 9 müraciət üzrə müştərilər tərəfindən hələ ki, bütün sənədlər təqdim edilməyib. Qalan 13 müraciət üzrə isə dəymiş ziyan cuzi olduğundan azadolma (franşıza) məbləğini aşmayıb.
Xatırladaq ki, fevralın 5-dən 6-na keçən gecə Pirqulu stansiyasından 7 km cənubda zəlzələ qeyd alınmışdır. Respublika Seysmoloji Xidmət Mərkəzinin məlumatına görə, zəlzələnin maqnitudası 5 bala yaxın olub. Müraciətlərə operativ reaksiya göstərmək və ən qısa zamanda zərərləri qiymətləndirmək məqsədilə, AZSIĞORTA fevralın 7-də bu ərazidə operativ qərargah qurmuşdur və ilk gün ərzində 30-dan çox müraciət qəbul etmişdir.

Оперативный штаб реагирования в Шамахе завершил свою работу. За все время с момента землетрясения поступило 70 обращений. Произведено 48 выплат. По 9 обращениям пока не представлены все документы со стороны клиентов, а по оставшимся 13 обращениям ущербы были незначительные и не превысили размер франшизы.
Напомним, что в ночь c 5-го на 6-го февраля в 7 км к югу от станции Пиркули было зафиксировано землетрясение. Согласно сообщению Республиканского Сейсмологического Центра, магнитуда землетрясение составила почти 5 баллов. Чтобы оперативно реагировать на обращения и в кратчайшее время провести оценку ущербов, AZSIĞORTA 7 февраля развернула оперативный штаб реагирования на местах и в первый же день приняла более 30 обращений.